Om Lancom

Lancom grundades 1993 i Göteborg och har etablerat sig som en pålitlig samarbetspartner inom IT infrastruktur till organisationer och företag. Vi hjälper allt från småföretag till stora koncerner i hela landet. 2017 öppnade vi kontor i Stockholm för att tillgodose våra kunders ökade behov och efterfrågan på spetskompetens.

Vi gör din vision till verklighet

Lancom hjälper dig från vision till verklighet – oavsett storlek på projekt. Vi projekterar, designar, bygger, installerar och förvaltar din IT infrastruktur. Allt för att det ska vara enkelt för dig att vara kund!

Personligt engagemang med tydlighet, omtanke och kvalitet.

Medarbetare

Vi finns här för att hjälpa dig med ditt data, fiber eller wifi projekt oavsett storlek och plats.

Göteborg

Cajsa Sjölund

Ekonomi cajsa.sjolund@lancom.se

Kent Guttman

Regionchef Göteborg kent.guttman@lancom.se

Amandus Hjortskog

Tekniker amandus.hjortskog@lancom.se

Jakob Olsson

Tekniker jakob.olsson@lancom.se

Lars Sjöquist

Tekniker lars.sjoquist@lancom.se

Peter Johansson

Tekniker peter.johansson@lancom.se

Safi Mirzai

Tekniker safi.mirzai@lancom.se

Sebastian Andersson

Tekniker sebastian.andersson@lancom.se

Stockholm

Jimmy Blomqvist

Vd jimmy.blomqvist@lancom.se

Carlos Desch

Tekniker carlos.desch@lancom.se

Daniel Lahti

Tekniker daniel.lahti@lancom.se

Klodian Kamaj

Tekniker