Om Lancom

Lancom grundades 1993 i Göteborg och har etablerat sig som en pålitlig samarbetspartner inom IT infrastruktur och säkerhetslösningar till organisationer och företag. Vi hjälper allt från småföretag till stora koncerner i hela landet. 2017 öppnade vi kontor i Stockholm och 2020 öppnades Lancom Security för att tillgodose våra kunders ökade behov och efterfrågan på spetskompetens.

Vi gör din vision till verklighet

Lancom hjälper dig från vision till verklighet – oavsett storlek på projekt. Vi projekterar, designar, bygger, installerar och förvaltar din IT infrastruktur och säkerhetsanläggning. Allt för att det ska vara enkelt för dig att vara kund!

Personligt engagemang med tydlighet, omtanke och kvalitet.

Medarbetare

Förutom våra trevliga och engagerade medarbetare nedan har vi även många kompetenta och trevliga tekniker. Just nu levererar de kvalitativa nät och säkerhetslösningar åt kunder i hela Sverige.

Göteborg

Tom Truedson

COO tom.truedson@lancom.se

Caroline Bjerlemo

Ekonomi caroline.bjerlemo@lancom.se

Per Andersson

Projektledare, säkerhet per.andersson@lancom.se

Kent Guttman

Arbetsledare kent.guttman@lancom.se

Stockholm

Marcus Fredler

VD marcus.fredler@lancom.se

Jimmy Blomqvist

Projektledare jimmy.blomqvist@lancom.se