Om Lancom

Lancom grundades 1993 och vi har kontor i Göteborg och Stockholm. Vi projekterar, bygger, installerar och förvaltar data-, fiber och trådlösa nätverk – På så vis hjälper vi dig att förverkliga din vision inom nätverksinfrastruktur och kommunikationslösningar, oavsett vart du befinner dig i landet.

Vi gör din vision till verklighet

Lancom hjälper dig från vision till verklighet – oavsett storlek på projekt. Vi projekterar, designar, bygger, installerar och förvaltar din IT infrastruktur. Allt för att det ska vara enkelt för dig att vara kund!

Personligt engagemang med tydlighet, omtanke och kvalitet.

Medarbetare

Vi finns här för att hjälpa dig med ditt data, fiber eller wifi projekt oavsett storlek och plats.

Göteborg

Cajsa Sjölund

Ekonomi cajsa.sjolund@lancom.se

Kent Guttman

Regionchef Göteborg kent.guttman@lancom.se

Amandus Hjortskog

Tekniker amandus.hjortskog@lancom.se

Jakob Olsson

Tekniker jakob.olsson@lancom.se

Lars Sjöquist

Tekniker lars.sjoquist@lancom.se

Kari Jakonen

Tekniker kari.jakonen@lancom.se

Peter Johansson

Tekniker peter.johansson@lancom.se

Safi Mirzai

Tekniker safi.mirzai@lancom.se

Stockholm

Jimmy Blomqvist

Vd jimmy.blomqvist@lancom.se

Carlos Desch

Tekniker carlos.desch@lancom.se

Daniel Lahti

Tekniker daniel.lahti@lancom.se

Klodian Kamaj

Tekniker klodian.kamaj@lancom.se